Výběr těch správných motokrosových bot

Motokros je velmi zajímavý sport a zábava, ale v dnešní době také docela nebezpečná. Situace, které mohou během Vaší jízdy nastat, jsou poměrně nečekané a je velmi složité na ně okamžitě zareagovat a jednoduše může dojít k nějakému poranění. Součást motokrosové výbavy, která riziko úrazu částečně eliminuje, jsou právě motokrosové boty. Pomocí vhodných motokrosových bot se Vám usnadní manipulace s motocyklem a Vaše nohy jsou mnohem více chráněny.

Důležitým aspektem je, že motokrosové boty musí být kvalitní

Mnoho lidí se domnívá toho, že na řízení motocyklu stačí obyčejné boty (například kanady), což je samozřejmě obrovský omyl, díky kterému se může stát něco nepříjemného. Bezpečí Vašich nohou a jednodušší ovládání motocyklu Vám zaručí pouze kvalitní motokrosové boty vyrobené z funkčních a odolných materiálů, což je třeba kůže, ale mohou být vyrobeny také z umělé hmoty (polyuretan, guma, atd.).

Jaká by měla být konstrukce motokrosových bot

Velmi důležitou součástí motokrosových bot je jejich podrážka, která by měla obsahovat protiskluzové vlastnosti. Velmi dobrá je podrážka Duratrac se směrovým běhounem, kterou můžete nalézt u motokrosových bot Fox Instinct Boot. Pohyblivý kotník, který je také velmi zásadní, velice usnadňuje manipulaci s motocyklem. Lze si vybrat například motokrosové boty s pohyblivým CORE stabilizátorem kotníku. Kovové součásti na špičce boty jsou také velmi výhodné, protože zaručují mnohem lepší spojení s motocyklem. Výhodou motokrosových bot je také, když obsahují větrací otvory a mají chytrý systém zapínání. Jedinečný způsob utahování mají motokrosové boty Fox, které eliminuje roztržení. Dále tyto boty obsahují kuličkový způsob zapínání přezek.

Pohodlnost motokrosových bot je velmi důležitá!

Motokrosové boty by Vás neměli nikde tlačit a měli by být příjemně pohodlné. Je možnost si v sortimentu motokrosových bot vybrat takové boty, které budou dokonale ladit s Vaším strojem. Máte možnost si vybrat z široké škály kvalitních a hezky vypadajících motokrosových bot. Pokud si nebudete vědět s něčím rady, tak se na nás samozřejmě můžete obrátit a my Vám velice rádi poradíme.

FOX Racing - motokrosové boty Fox Racing Comp 8 Boot

Jedná se o pánské boty MX Fox Racing Comp 8 Boot, což je naprosto nový typ MX bot pro rok 2015. Velmi zákazníky oblíbený typ motokrosových bot označen jako Comp 5 dostal nového nástupce, který je zbrusu nový a je označen jako model Comp 8. Model Comp 8 byl navržen a následně vyroben hlavně pro uživatele motocyklů, kteří si hoví v pohodlí při zachování nejvyšší ochrany. Perfektní spojení boty a řazení zajišťuje výjimečná podrážka Fox Duratac. Kovový plátek, který je integrovaný do prostřední mezivložky, slouží pro zlepšení přenosu energie a podporuje tak chodila. Prokluzování nohy eliminuje prémiová pěnová vrstva se semišovou vrstvou, která se nachází na kotníku. Tyto motokrosové boty obsahují velmi jemné patentované přezky, které jsou převzaty z top modelu bot Instinct. Pro dokonalý pocit ze splynutí s Vaším motocyklem slouží celkový slim design s integrovaným gumovým chráničem na přední straně. Stavba kotníku je zdokonalena a vysoce podporuje. Tato inovace také velmi minimalizuje vyboulení do strany a vnitřní strana je velmi odolná vůči sálajícímu tepla z motoru. Velikosti motokrosových bot jsou uvedeny v US číslování. Více informací o motokrosovém oblečení se dočtete ZDE.

Publikováno: 30. 05. 2017 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Motocykly

Autor: Denisa Havelková

Tagy: jak vybrat motokrosové boty