Nákup auta v bazaru má specifické výhody. Přečtěte si, jaké!

S omezeným rozpočtem si nový automobil nekoupíte. Ale můžete se vydat do autobazaru, kde vám nabídnou spoustu muziky za málo peněz. Anebo to bude úplně naopak? To záleží na tom, jak solidního prodejce zvolíte. Pokud jste vůči autobazarům skeptičtí, měli byste je přestat házet do jednoho pytle. U prověřených firem můžete sehnat velmi solidní kousky. A bezesporu jde o méně rizikové společníky, než jakými jsou některé soukromé osoby. Nemáte-li v automobilovém oboru příliš mnoho zkušeností, bude pro vás auto bazar mnohem jistější, než prodej či nákup staršího auta bez prostředníka. Zejména z následujících důvodů:

Máte jasno o ceně

Chystáte-li se auto prodat, autobazar vám okamžitě sdělí výkupní cenu. Nebudete ztrácet čas porovnáváním, smlouváním s kupci a řešením komunikace. Ve finále možná na tom pravděpodobně budete mnohem lépe – nejen po finanční, ale i po psychické stránce.

Auto bazar převezme záruky

Velkou výhodou spolupráce s autobazarem je, že za vás přebere záruky vůči budoucímu majiteli automobilu. Prodáte-li auto přes inzerci, budete za skryté vady ručit. Řešení sporů není zrovna příjemná záležitost.

Rychlý převod i přehlášení

Nemáte moc času na administrativu? Měli byste si ho najít, protože kvůli nové legislativě již není možné využívat tzv. polopřevod (nový majitel s vozem odjel a sám si ho pak později registroval). Odhlášení i přihlášení nyní probíhá současně. Autobazary jsou na to dobře připraveny a ušetří vám starosti i v tomto směru.

Velká nabídka a garantovaná kvalita

Když se zajedete podívat na auto, které jste objevili v inzerci, prohlédnete si jen to jediné. V autobazaru jich za odpoledne shlédnete několik. A co se týče kvality, každý prověřený autobazar Praha vozy prověřuje jak po technické, tak i právní stránce. Mimo to vám nabídne doplňkové služby v podobě výhodného financování. Potřebujete snad další důvody, proč se autobazarům záměrně nevyhýbat?

Publikováno: 04. 01. 2018

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Havelková

Tagy: výhody autobazaru