Ušetřit můžete i na povinném ručení. Přečtěte si, jak snadno!

Je vám jen líto každé koruny, která by mohla zůstat ve vašem domácím rozpočtu? V tom případě si vzpomeňte, jak je to již dlouho, co jste uzavřeli povinné ručení. Čas utíká jako voda a možná vám uniklo, že ceny pojistného výrazně klesly. Možná je ten správný čas, abyste změnili pojišťovnu a ušetřili na povinném ručení až několik tisíc korun. A pokud vám v garáži parkuje hned nakolik automobilů, roční úspora vás potěší ještě víc.

Proč je povinné ručení levnější než v minulosti?

Byla doba, kdy si majitelé motorových vozidel mohli sjednat povinné ručení pouze u jediné pojišťovny. Se zánikem monopolu začala produkt nabízet i většina ostatních pojišťoven. Postupem času konkurenční boj stlačil cenu velmi nízko. Ceny povinného ručení klesaly až do roku 2014, kdy následkem legislativních změn došlo k plošnému zdražení. Stále se však vyplatí srovnávat ceny jednotlivých produktů, protože se mohou výrazně lišit.

Cena je důležitá, ale podstatné jsou i limity

Přestože je cena důležitý parametr, měli byste si při výběru všímat také limit pojistného plnění (zákonem stanovené minimum 35 milionů nemusí stačit) a nabídky asistenčních služeb. V tomto směru vám bude k užitku některý z online srovnávačů, který sleduje všechny parametry.)

Co má vliv na cenu pojistného?

Pojišťovny zohledňují množství parametrů – značku vozidla, objem a výkon motoru, věk a bydliště řidiče, počet měsíců bez nehody, délku sjednaného pojistného období a některé další věci. Ušetřit můžete nejen změnou pojišťovny, ale i vyřízením přes vhodně zvolený portál.

Kde ušetří 90 % řidičů?

Dobrou volbou je povinné ručení kalkulačka na známém portálu Srovnáno.cz. Specialisté garantují úsporu ve výši až 70 % a možnost bezplatného sjednání za pár minut. To vše z pohodlí domova, bez nutnosti návštěvy pobočky. Zelenou kartu obdržíte e-mailem a originál poštou.