Motorkáři, víte, bez čeho nesmíte usednout za řídítka motorky?

Jezdit na motorce je poměrně nebezpečné, přesto je to koníček, k němuž se schyluje drtivá většina z nás. Dokonce i ženy si nachází v tomto koníčku zálibu, zamilovávají se do adrenalinu, který jízda na motorce představuje. Ostatně ať už jezdí na motorce muž nebo žena, v každém případě se musí investovat do potřebné výbavy. Na motorku nelze usednout dříve, než se investuje minimálně do základní motorkářské výbavy.

Motorkáři, pokud jste majiteli motorek, určitě potvrdíte, že koupě motorky je jen první velká investice s jízdou na motorce spojená. Pokračuje to nakupováním dalších věcí, bez nichž se na motorce neobejdete. Jestli tedy patříte k budoucím motorkářům a nyní stále uvažujete nad tím, jestli máte nebo nemáte do koupě motorky jít, rozhodujte se dle toho, jestli na všechno máte peníze. Koupit je totiž třeba i následující:

• Přilba na motorku

Bez přilby na motorku nesmí nikdo za řídítka motorky usednout. Jedná se o nepostradatelnou a nedílnou součást základní výbavy každého motorkáře. Právě přilba při případném pádu ochrání to nejdůležitější, a sice hlavu. Každý motorkář by se měl na přilbu spolehnout, měla by být proto kvalitní. V případě výběru přilby na motorku se nerozhodujte dle cen a neberte vždy tu nejlevější, ať na to později nedoplatíte.

• Moto oblečení

Další součástí základního vybavení na motorku je jednoznačně moto oblečení. Žádný motorkář nesmí postrádat moto boty, které by měly za všech okolností perfektně padnout, dále by neměl postrádat moto bundu s kalhotami, případně pohodlnější, leč méně praktickou kombinézu.

• Chrániče

Ani na ostatní chrániče se nesmí zapomínat. Sice je přilba základní chránič, bez něhož se usednout na motorku doslova nesmí, ale není to jediný chránič, který potřebujete. I chránič páteře, chránič ledvin či ramen dokáže zmírnit následky případného pádu.

Publikováno: 30. 11. 2018 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Motocykly

Autor: Denisa Havelková