Aktuality

Škoda Kodiaq RS: Chcete vědět kdy a jaká bude?

Dychtivě čekáte na konkrétní informace o „ostrém“ SUV Škoda Kodiaq? A bude vůbec? Máte se na co těšit, protože se pravděpodobně dočkáte již příští rok. Pod kapotou by měl být motor 2.0 BiTDI o výkonu minimálně 240 koní a 500 Nm.

Automobilka žádanou verzi populárního SUV představí na příštím pařížském autosalonu, jehož datum konání byl stanoven na konec září 2018. Nejrychlejší nová Škoda Kodiaq je momentálně ve vývoji a podle britského Autocaru by měla mít „spoustu točivého momentu“. Jsou-li tyto informace pravdivé, pak je téměř jisté, že automobil dostane zdařilé dvoulitrové biturbo. Má ho například vrcholná verze VW Pasat, a to konkrétně o výkonu 176 kW a točivém momentu 500 Nm.

Škoda Kodiaq by však měla dostat do vínku samočinnou převodovku DSG a pohon všech kol.

Oproti standardnímu provedení počítejte také se sníženým a přitvrzeným podvozkem, což bude v praxi znamenat jediné – do terénu tenhle velikán nebude. Odliší se i designem nárazníků, novými koly a několika běžnými detaily (např. anatomickými sedačkami a několika logy).

Pokud bude o Škodu Kodiaq RS zájem, automobilka uvede na trh více variant. Jde vidět, že se vydává jiným směrem, než jakým se ubírala po dlouhá léta – časy, kdy byla jakýmsi racionálním výrobcem, jsou zřejmě minulostí. Manažeři jednotlivých značek mají nyní mnohem volnější ruce, a to se v příštích letech jistě dočkáme dalších atraktivních novinek. Vždyť i vývoj sportovně laděného SUV je s ohledem na dosavadní politiku Škody významným krokem. Další příkladem toho, že o značce nerozhoduje pouze VW, je vývoj levných modelů pro asijské trhy ve spolupráci s indickou automobilkou Tata.

A kolik bude rychlý krasavec stát? Předpokládá se, že cenovka překoná magickou hranici milionu korun. Sledujte aktuální ceník Škody Kodiaq a dozvíte se přesnou odpověď.

Článek jsme připravili ve spolupráci s autorizovaným prodejcem vozů Škoda www.auto-poly.cz.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama

Kabriolet? Nekupujte si ho. Raději si půjčte fáro od Kabriostar.

Doporučujeme

Půjčovna dodávek

Spolehlivá půjčovna dodávek a užitkových vozů v Praze.

Neutrácejte zbytečně…

… a sjednejte si levné levné povinné ručení online!

Diagnóza: blázen do motorů?

Pak si nenechte ujít praktické informace a zajímavosti na pulsmotor.cz – magazínu o auto&moto.

Před garáží to musí vypadat

Nejen o perfektním trávníku před garáží se dočtete na anglickezahrady.cz.