Jak odhalit podvodníky, když kupujeme motocykl

0

Koupě motorky může být velmi riziková, to je pravda. Podvody se netýkají jenom prodejů s automobily, ale jsou také vysoce rizikové v případě, že si vozidlo nezkontrolujete. Podobně můžete naletět i ve chvíli, kdy si chcete svou garáž vybavit společníkem v podobě dvoukolového stroje. Než tedy začnete kupovat přídavná světla na chopper, ze všeho nejdříve zjistěte, co dělat a co nedělat, když si stroj kupujete, respektive před čím konkrétním se mít na pozoru.

Až příliš nízká cena? Pozor na to

Přijde vám, že nabízený stroj se prodává až za příliš levně? Měli byste si od něčeho takového dát ruce pryč. Pokud vám totiž z nějakého obecného srovnání vychází, že automobil se prodává až za daleko vyšší částku, pravděpodobně na nabízeném stroji za nízkou hodnotu bude něco špatného.

Velmi často tímto stylem chtějí podvodníci nějaké peníze za stroj, který je ve výsledku vlastně nepoužitelný nebo ve velmi špatném stavu. Na oko se možná bude tvářit, že je v té nejlepší kondici, ale nakonec to může být zcela jiné.

Informujte se ideálně o provedeních kontrolách nebo také o tom, kdy došlo k technickým zkouškám. A všechno si v nejlepším případě nechte podložit.

Vyžádejte si zprávu o historii motocyklu

Co vám trochu pomůže eliminovat riziko podvodníků je takzvaná historie motocyklu. Je sice pravdou, že zejména starý motocykl bude mít za sebou několik majitelů, už jenom z toho důvodu byste měli jeho historii znát.

Tím, že si necháte vyžádat tento dokument, se vyhnete situaci, že byste zaplatili jenom za kus nepojízdného šrotu.

Naučte se identifikovat špatný stav motocyklu

Už na první pohled vám může být zřejmé, že měl nějaký stroj nějakou nehodu. A pokud k tomu opravdu došlo, informujte se, kdo dělal případné opravy, respektive vám opět podává pomocnou ruku ona motocyklová historie.

Publikováno: 30. 01. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Havelková