Jaké mobilní topidlo? Základní vlastnosti, které ovlivní vaše rozhodnutí

Nabídka mobilních topidel je široká, výběr je proto poměrně náročný. Pokud nemáte předchozí zkušenosti a zároveň ani známého, který by vám podal pomocnou ruku, přečtěte si následující informace. Prozradíme vám jaké výhody i negativa horkovzdušná topidla mají a jak vybrat správný typ.

Způsob distribuce tepla

Prvním krokem by mělo být prolustrování právních předpisů, které by vás mohly při výběru mobilního topidla limitovat. Zjistěte, zda je možné např. používání otevřeného ohně atd. Následně zvolte optimální způsob distribuce tepla. Na výběr je záření, sálání a proudění. Poté vyberte vhodné palivo a určete ideální výkon zařízení.

Jaký druh paliva?

Zájemci o pořízení mobilního teplovzdušného topidla mají na výběr mezi plynem, naftou a elektřinou. Rozhodujícími faktory jsou cena a dostupnost. Z hlediska uživatelského komfortu vyhrává elektřina, u níž však musíte počítat s dražším provozem. Oproti plynu a naftě za ní zaplatíte až dvojnásobek. Nafta nabízí ve srovnání s plynem lepší dostupnost a manipulaci. Plyn má navrch při výpočtu nákladů při vysokém výkonu topidla – oproti naftě má citelně lepší vlastnosti hoření.

Výběr topidla podle výkonu

Má-li mobilní topidlo dostát očekávání a efektivně vytopit daný prostor, musí disponovat odpovídajícím výkonem. Při odhadování lze využít následující pravidle: v případě exteriérového topidla se počítá s použitím v teplotách kolem 15 °C, při čemž výkon 1kW poryje cca 6 m2. V uzavřeném prostoru počítejte s 1 kW na cca 10 m2. Stále nemáte o výběru mobilního topidla jasno? Poraďte se s odborníky ze specializovaného e-shopu eprofi.cz. Společnost eprofi.cz s.r.o. nabízí špičková topidla Master i jinou techniku pro využití v domácnosti a v průmyslu – např. vysoušeče vzduchu. Kvalifikovaní prodejci vám ochotně zodpoví veškeré dotazy a nasměrují vás na konkrétní topidlo s vlastnostmi odpovídajícími vašim požadavkům.

Publikováno: 03. 03. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Havelková