Věděli jste, že alu disky zlepšují jízdní vlastnosti vozu a snižují spotřebu?

Opravdu stále jezdíte na plecháčích? I ty sice nabízí specifické výhody, nicméně hliníkové neboli alu disky je v mnoha ohledech překonávají. Elektrony jsou mnohem hezčí a v případě vhodně zvolené velikosti mohou automobilu prospět i z hlediska zlepšení jízdních vlastností.

Nižší hmotnost = nižší spotřeba paliva

Díky nižší hmotnosti litých disků proti plechovým dojde ke snížení celkové hmotnosti vozu, čímž dosáhnete lepší ovladatelnosti vozidla a snížení spotřeby paliva. Nižší váha kol také zlepší reakce podvozku na nerovný terén a nabídne vyšší komfort cestování. Litá kola také díky větším mezerám mezi paprsky mnohem lépe odvádějí teplo a dochází tak k lepšímu ochlazování pneumatik i brzd, což se pozitivně projeví na prodloužení jejich životnosti a také zvýšení brzdného účinku. Vzhledem k vysoké pevnosti materiálu navíc vozidlo osazené litými koly reaguje v porovnání s vozidlem osazeným ocelovými koly mnohem přesněji.

Vyberte si alu kola, která vašemu autu padnou jako ulitá

Pokud ale máte být s litými koly spokojeni, je nutno vybrat vhodná kola pro značku vašeho vozu a modelovou řadu.  S výběrem správných disků je nejlepší se obrátit na experta z oboru – tím je třeba aluapeu.cz. Sečteno a podtrženo, hliníková kola nejsou jen pro ty, kdo se chtějí se svým vozem odlišit. V porovnání s běžnými plechovými disky jsou sice dražší, ale kromě zmíněného hezčího vzhledu nabízí i lepší jízdní vlastnosti. Pokud již o nákupu litých kol uvažujete, můžete si také vyzkoušet, jak budou vypadat přímo na vašem voze - použijte na alu disky konfigurátor a sledujte proměnu svého vozu v přímém přenosu.

Publikováno: 10. 09. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Havelková