Jaké výhody nabízí hliníkové disky?

V posledních letech můžete hliníková kola vidět na silnicích čím dál častěji. Staly se oblíbeným designovým doplňkem nejen osobních automobilů, ale i nákladní vozy již nedají dopustit na hliníkové ráfky. V následujících řádcích jsme pro vás sepsali hned několik výhod, které s sebou přináší hliníkové disky. Nezapomínáme ani na ochranu před zloději, pojistné šrouby jsou také na programu dne.

Hliník je odolnější než ocel

Proč dát přednost raději hliníku před klasickou ocelí? Hned na začátek bychom zmínili právě vyšší toleranci vůči korozi a rezavění, čímž vám z dlouhodobého hlediska ušetří výrazné množství nákladů. Koroze má totiž na svědomí rychlejší opotřebení ocelového disku, se kterým souvisí další poruchy. Čištění a leštění bude bez výskytu koroze rázem snadnější.

Moderní design vozidla

Tím, že hliníkové disky vyčistíte a naleštíte mnohem snadněji než ty ocelové, bude váš automobil působit daleko vkusněji. Ovšem stále myslete na ochranu před nevítanými návštěvníky. Jak alu kola dostatečně zabezpečit? Klasické kolové šrouby nemusí stačit, s bezpečností vám však pomohou pojistné šrouby.

Jezdíte levněji

Jak mohou kola ulehčit vaši nádrži? Hmotnost hliníku je značně nižší než hmotnost oceli, což znamená menší zátěž pro váš automobil. Avšak nečekejte žádné výrazné snížení spotřeby paliva, ovšem vzhledem k cenám pohonných hmot je lepší něco málo než nic.

Pohodlná jízda

Jak už jsme výše zmínili, hliníkové disky jsou lehčí, čímž dopadají na nerovný povrch menší silou. Poznáte to především při jízdě přes hrboly, kdy jízda sama o sobě je daleko pohodlnější a kvalitnější.

Tip na závěr

Myslete na to, že i šrouby a kolové matice mají určitou životnost. Každým povolením a utáhnutím se životnost snižuje, a proto byste měli šrouby asi po 10 použití vyměnit.

Publikováno: 29. 04. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Havelková