Přichystejte motorového miláčka na zimu

Než se snesou první mrazy spojené se nánosy špinavého sněhu, soli a nečistot, přichystejte na to své auto. Sáhněte po pečující autokosmetice.

Před zimou i během ní je dobré svému autu dopřát kvalitní péči, díky které bude chráněn lak, ale i skla nebo kola. Během chladných měsíců váš parťák totiž dostává opravdu zabrat. Nánosy nečistit po okýnkách, hrozba zvětšujících se škrábanců a co si budeme povídat, naštve i když drahá kola a disky ztrácejí příliš rychle svůj lesk. A co opravdu naštve? Když otevřete dveře a zjistíte, že jsou okopané, zevnitř a stejně tak sedačky.

Stačí jeden okop vašeho kamaráda či dítěte o sedačku, nebo plast a nepěkný flek od bahna se solí je na světe. Pokud navíc ještě třeba rádi v autě jíte, nebo pijete kávu, což se rozhodně v zimě hodí, budou na světe i různé mastné a výrazné nečistoty. Čistič interiéru Kärcher RM 651 je multifunkční a snadno s ním vyčistíte plasty, gumy, vinyl i textil. Efektivně odstraňuje i kávu, skvrny od jídla, opalovací krémy nebo nikotin. Redukuje nepříjemný zápach cigaretového kouře nebo potu. A určitě si na své přijdete i pokud jste v autě převáželi mazlíčka.

Je těžké udržet interiér stále čistý. Bohužel ten je vystavován přímému kontaktu například s klíči, nehty i mastnotou a kopanci. S čističem palubní desky Kärcher RM 652 jsou chráněny všechny plastové a gumové povrchy jako je například přístrojová deska nebo dveřní výplně. Péče  zakrývá povrchová poškození a obnovuje barvu i lesk. Navíc vytváří ochrannou vrstvu s hladkým povrchem, který odpuzuje vodu i špínu.

V zimě mají kola i disky pohotovost. S první sněhovou nadílkou přichází na silnice nejen mnoho soli, ale i příslib budoucích nánosů špíny, které se v rozježděném sněhu uchytí a velice rádi se usazují i na kolech a jejich discích. Čistič disků Kärcher RM 667 Premium si poradí i s černou špínou z brzd, zimními nánosy soli nebo dokonce s vápenatými skvrnami. Stále je ale šetrný k čištěnému materiálu. Díky inteligentní změně barvy navíc také poznáte, kdy je prostředek aktivní a kdy jej můžete již opláchnout.

Více tipů na pomocníky pro čištění auta naleznete na https://www.karcher.cz/cz/dum-a-zahrada.

Publikováno: 05. 11. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Havelková