Paletizační vidle jsou skvělým nástrojem pro přepravu

Všichni asi víme, jak vypadá klasická dřevěná paleta. Její vynález zcela změnil svět celosvětové dopravy, protože nově už se zboží nemuselo překládat z vlaku na povoz a z povozu na lodě. Nyní je možné naložit zboží na paletu ve skladu výrobce, a po dokončení přepravy jej složit ve skladu příjemce. Takový luxus si naši předkové před pár lety mohli jen velice těžko představit.

Proč jsou palety tak skvělé?

Hlavní výhodou moderních palet je jejich univerzální velikost. Díky tomu máte jistotu, že kupříkladu ve Španělsku narazíte na stejně zabalené zboží jako ve Finsku nebo v Chorvatsku. Tím pádem se hodně zjednodušila nejenom evropská, ale i celosvětová doprava, což samozřejmě vedlo k jejímu dalšímu rozšíření. Jak ale s takovými paletami manipulovat? Suverénně nejlepší je použití paletizačních vidlí, které jsou pro tento úkol speciálně stvořené.

Je taková manipulace bezpečná?

Na paletách se samozřejmě přepravuje i elektronika, která obecně není levným artiklem. Nabízí se proto otázka, zda se při manipulaci s paletou nemůže zboží přepravit. Paletizační vidle osazené na smykovém nebo kolovém nakladači zajistí, že se s paletou nemůže nic stát. Bytelná železná konstrukce vidlí vydrží často o mnoho větší zatížení, než je schopen vydržet samotný nakladač. Zboží by tím pádem nemělo z vidlí nikdy spadnout.

Na co se dají paletizační vidle připojit?

Paletizační vidle jsou určeny k přepravě palet na krátké vzdálenosti. Obvykle se připojují na smykový nakladač Locust. Díky univerzálním upínacím bodům lze jedny paletizační vidle zapřáhnout jak k nakladačům UNC, tak k strojům značky Novotný. Potřebujete vidle jenom dočasně? Žádný problém! Stačí se obrátit na půjčovnu stavebních strojů, kde mají k dispozici celou řadu paletizační vidlí, z nichž si určitě vyberete. Pakliže potřebujete rychle a efektivně manipulovat s paletami s drahým zbožím, není lepšího pomocníka, než jsou paletizační vidle připojené ke smykovému nakladači.

Publikováno: 17. 07. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Denisa Havelková