Střešní nosiče: Řešení pro každé auto

Dovolená na spadnutí a vy pořád řešíte kam se všemi věcmi? Rozhodně k tomu nemusíte pořizovat nové auto. Snadnější, levnější a okamžitě dostupné řešení máte určitě ve svém okolí. Půjčoven a prodejen střešních nosičů a boxů je všude plno. Střešní nosiče jsou prvním předpokladem toho, abyste mohli cokoliv dalšího na střechu auta připevnit. V podstatě jediné, co k tomu potřebujete, je auto. Podle jeho typu lze zvolit přesný typ tyčí, patek a montážních kitů, díky kterým pak na střechu přimontujete box, či nosič podle potřeby. Jen v případě, že máte vůz specifické značky je dobré začít sondovat možnosti včas, protože v takovém případě se může čas dodání potřebného vybavení prodloužit.

Střešní boxy vyřeší zimu i léto

Kočárek, postýlka, lyže, hůlky, sáňky… Je jedno, jestli se chystáte na zimní, nebo letní dovolenou. V tom prvním případě jsou střešní boxy úložištěm hlavně pro lyže, hůlky, případně sáňky či pekáč pro děti. Kromě toho však do něj můžete naskládat mnoho dalších drobností a na maximum tak využít veškerý prostor boxu. I při letní dovolené perfektně splní účel. Lyže a sáňky střídají čluny či další plavidla, v případě, že máte miminko nebo batole, pojmou jeho útroby cestovní postýlku i kočárek. Pokud zase tolik prostoru nepotřebujete můžete zvolit menší střešní box, který poslouží jako prostorová záloha na vše, co se nevejde do kufru auta.

Nosiče lyží mnohdy stačí

Pokud máte vůz, který se chlubí velkým zavazadlovým prostorem a pojme veškeré kufry a bágly pro zimní dovolenou, je zbytečné kupovat či pronajímat střešní box. V takovém případě budou plně dostačující nosiče lyží, ve kterých lze přepravovat jak lyže, tak snowboardy. Podle velikosti slouží k bezpečné přepravě až čtyř párů lyží. Nosič nebo box – pokud nemáte čas vybírat a kupovat, stačí zajít do některé z mnoha půjčoven. Počítejte však s tím, že kromě ceny za samotný pronájem budete potřebovat finanční rezervu na zálohu.

Publikováno: 16. 01. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Havelková