Starý katalizátor nevyhazujte, dostanete za něj i několik tisíc!

Vydělat se dá na spoustě věcí a pravděpodobně vás nepřekvapí, že i na použitých, nefunkčních a tedy i zdánlivě nepotřebných zařízeních. Skvělým příkladem jsou staré katalyzátory, které vykupují specializované společnosti. Vzhledem k nelehkému úkolu, který toto důležité zařízení plní, je logické, že se časem opotřebuje a je třeba jej vyměnit za nové. Katalyzátor výfukových plynů slouží k přeměně škodlivých látek na méně škodlivé, využívá totiž chemickou reakci, kterou způsobuje vrstva drahých kovů. A zatímco u nových automobilů měníme katalyzátory zhruba po sto tisících najetých kilometrech, u starších vozů mnohem dříve. Vraťme se však k tomu podstatnému – co se starým katalyzátorem? Rozhodně ho nevyhazujte!

lang="cs-CZ" id="kde-vydelat-jeste-vice">Kde vydělat ještě více?

Pokud sháníte pravidelný výdělek, poohlédněte se po vhodné příležitosti na PRYard.com/cs/. Platforma slouží jako online tržiště pro placené články a posty. Dveře jsou otevřené pro copywritery, influencery, youtubery i marketingové specialisty. Stejně dobře zde poptáte odborníky, kteří vám pomůžou s rozjetím stagnujícího byznysu. Registrace je zdarma!

lang="cs-CZ" id="vydelejte-si-a-pricinte-se-pro-lepsi-zivotni-prostredi">Vydělejte si a přičiňte se pro lepší životní prostředí

Spousta z nás odkládá použité katalyzátory mezi další harampádí v garáží a doufáme, že je někdy v budoucnu využijeme. Ve skutečnosti však pouze zabírají místo. Položte si proto otázku, zda nebylo lepší vydělat několik set až několik tisíc korun a navíc udělat něco pro životní prostředí. Usoudíte-li, že je to dobrý nápad, zamiřte do některé z výkupen, které provozují specializované společnosti. Máte-li doma větší množství katalyzátorů, obvykle se můžete domluvit na prodeji přímo u vás doma a to bez ohledu na adresu. Pracovníci společnosti katalyzátory na místě nacení, zaplatí a odvezou. Kromě katalyzátorů vykupují také filtry pevných částic (celé kusy i samostatnou keramiku).

lang

Publikováno: 08. 11. 2019

Kategorie: Finance

Autor: Denisa Havelková