Jak výrazně ušetřit za náhradní díly? Nakupujte repasované

Při pořizování vozidla není od věci myslet na provozní náklady, které zahrnují také nákup náhradních dílů. Ceny originálních autodílů přitom nejsou nijak nízké a není výjimkou, když provozovatel motorového vozidla svého plechového miláčka na dlouhou dobu odstaví, protože si nemůže dovolit opravu. Naštěstí existuje způsob, jak při nákupu komponentů ušetřit nemalou částku. Nemusíte vždy kupovat originální – stejně dobře vám pomůže repas kompresoru či jiného náhradního dílu.

Jsou repasované díly kvalitní?

Jednou z možností, jak při údržbě vozového parku ušetřit, je nákup nových dílů z „druhovýroby“. Ty jsou sice levnější než originální autodíly, ale na druhou stranu často „nesedí“ nebo nejsou v požadované kvalitě. Rizikový může být také nákup repasovaných náhradních dílů, ovšem v případě pečlivého výběru dodavatele je kvalita velmi vysoká – obvykle srovnatelná s novými autodíly. Cena repasů je přitom ještě nižší než u neznačkových dílů. Podstatné je, aby prodejce nepodcenil kontrolu komponentů a pouštěl do oběhu pouze zboží prvotřídní kvality. Především pak u součástek, které ovlivňují chování vozu.

Kde se repasovaných autodílech poohlédnout?

S ohledem na to, že se repasované díly prodávají za polovinu ceny originálů, po nich průběžně stoupá poptávka. Ale zdaleka ne všichni prodejci je nabízí v dostatečné kvalitě – proto byste se měli mít na pozoru a nakupovat tam, kde mají v nabídce značkové zboží a poskytují na něj záruku. Chcete-li mít jistotu, že vám repasované náhradní díly dobře poslouží, vsaďte na prověřeného prodejce TIRSHOP-SJ s.r.o. - zajišťuje repas servořízení, turbodmychadel, kompresorů a vstřikovacích čerpadel za skvělé ceny. A pozor – nejedná se o náhradní díly z polských autovrakovišť. Vybírat můžete na www.tirshop.sk.

Publikováno: 25. 10. 2017 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Havelková

Tagy: repasované autodíly